RSM Poland
Języki

Języki

RSM EUROPEAN FOOTBALL TOURNAMENT TURYN 2017 – JESTEŚMY NAJLEPSI NA KONTYNENCIE!

Po zeszłorocznym, niewątpliwie wspaniałym (pod każdym względem!) wydarzeniu, które odbyło się w Warszawie przyszedł czas na kolejne piłkarskie zmagania, tym razem we Włoszech.

Podobnie, jak rok temu, RSM Poland wystawiła do turnieju dwa piłkarskie zespoły: żeński i męski. Poza udziałem w rozgrywkach nasi zawodnicy mogli także przespacerować się pięknymi uliczkami Turynu,   podziwiając jednocześnie niesamowite górskie krajobrazy oraz spędzić czas nad Padem i zwiedzić takie miejsca, jak Muzeum Kinematografii czy Muzeum Egiptu.

Barw naszych drużyn broniły: Ola Dusza, Dominika Gawrońska, Gosia Mejka, Łucja Padrak, Marta Stanosz oraz Magda Wiesztort. Dziewczyny zostawiły na boisku serce i niesamowita energię. Zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, strzelając aż 7 goli Holenderkom, Irlandkom i Dunkom. Ostatecznie jednak musiały uznać przewagę tych ostatnich oraz Norweżek. Należy podkreślić, że Dziewczyny grały w grupie „śmierci”, natomiast Holenderki wraz ze Skandynawkami finalnie znalazły się w pierwszej czwórce całego turnieju. Pozostaje mieć nadzieję, że za rok losowanie grup będzie łaskawsze dla naszych Dziewczyn i będą mogły one rozwinąć skrzydła i powalczyć o strefę medalową.

Z kolei męski zespół grał w składzie: Arek Budkiewicz, Marcin Kawka, Michał Kóska, Piotr Staszkiewicz, Paweł Szmańkowski, Przemek Wojciechowski oraz Leszek Woziński. Pokonali oni – ku zdziwieniu kibiców i obserwatorów – gospodarzy 2-1 oraz Duńczyków 1-0, ulegając w grupie Norwegom 0-2. Walkę w meczach grupowych okupili poważnymi kontuzjami (złamana noga, zbity mięsień uniemożliwiający bieganie), a ich walce towarzyszyły przeziębienie i gorączka. Mimo tych przeciwności stawili się w II rundzie, gdzie kolejno odprawili Hiszpanów, Włochów i – w półfinale – Francuzów, nie tracąc w tych meczach ani jednego gola. W wielkim finale, po wspaniałym i emocjonującym widowisku, musieli uznać przewagę zeszłorocznego triumfatora – drużyny RSM UK, która zwyciężyła w zeszłorocznym turnieju w Warszawie. Nie zmienia to jednak faktu, iż męska drużyna, sięgając po srebrne medale, dokonała największego w historii RSM Poland sportowego osiągnięcia i będzie przez co najmniej rok najlepszą drużyną na kontynencie!

Nagrody wręczone zostały na stadionie Juventusu Turyn. Dodatkowe wyróżnienie otrzymał Piotr Staszkiewicz, którego uznano najlepszym bramkarzem turnieju!

turyn_1.jpg

turyn_2.jpg

turyn_3.jpg

turyn_5.jpg

turyn_4.jpg

turyn_6.jpg

turyn_8.jpg