RSM Poland
Języki

Języki

Piłkarskie emocje w Manchesterze

Wrzesień to w RSM czas piłkarskich zmagań. Tym razem emocje rozgrzewały nas w Wielkiej Brytanii, która była gospodarzem RSM European Football Tournament 2019. Podobnie, jak rok temu, RSM Poland wystawiła do turnieju dwa piłkarskie zespoły: żeński i męski. Poza udziałem w rozgrywkach nasi zawodnicy mieli okazję zwiedzić miasto, w którym rodziła się piłka nożna pięcioosobowa, a także zasiąść na trybunach Old Trafford, gdzie swoje mecze rozgrywa Manchester United.

Barw naszej żeńskiej drużyn broniły: Ewa KWIATKOWSKA, Dominika GAWROŃSKA, Natalia KOTOMSKA, Łucja PADRAK, Klaudia ROMANOWSKA, Aleksandra DUSZA, Małgorzata MEJKA oraz Marta STANOSZ. Dziewczyny nie miały lekko. Znalazły się w grupie z Irlandią, UK i Norwegią, a więc trzema potęgami żeńskiej piłki nożnej. Pomimo to walczyły dzielnie i pokazały się z jak najlepszej strony. Ostatecznie musiały uznać przewagę gospodyń oraz Norweżek, które tytuł mistrzyń zdobywają co roku.

Z kolei męski zespół grał w składzie: Arkadiusz BUDKIEWICZ, Marcin KAWKA, Łukasz ŁAKOMIEC, Rafał PAZDYKA, Piotr SOKOŁOWSKI, Piotr STASZKIEWICZ, Paweł SZMAŃKOWSKI, Bartłomiej BARTKIEWICZ oraz Marcin ZIELIŃSKI. Turniejowa drabinka nie sprzyjała niestety także naszym kolegom. W „grupie śmierci" musieli zmierzyć się m.in. z Wielką Brytanią czy Norwegią (zeszłorocznymi finalistami). Panowie dzielnie stawili czoła późniejszym zwycięzcom turnieju, graczom Wielkiej Brytanii, przegrywając 0-1, oraz Norwegom, półfinalistom tegorocznego turnieju (wynik 1-2). Z kolei wygrane z Włochami i Szwecją (w obu meczach 1-0) pozwoliły męskiej drużynie awansować do ćwierćfinału, w którym musieli uznać wyższość Belgów (0-1), późniejszych wicemistrzów (Belgowie przegrali w finale z Wielką Brytanią aż 0-6).

Zaledwie 4 gole stracone w 5 meczach na boiskach, gdzie gra toczyła w piorunująco szybkim tempie, a bramki miały niecodzienne dla nas, mieszkańców kontynentu, rozmiary (1m wysokości na 4m długości) świadczą o dojrzalszej i przemyślanej grze naszego męskiego zespołu.  Cieszymy się i liczymy na szybkie powtórzenie sukcesu sprzed 2 lat (najlepsza drużyna na kontynencie).

Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom gratulujemy świetnej kondycji i już cieszymy się na kolejne spotkanie na zielonej murawie!

 

Typ treści: 
After hours