Poland
Języki

Wpisy z kwietnia 2018

RSS

30 kwietnia 2018
Justyna CHRZANOWSKA

Jak prowadzić księgi, aby skorzystać z możliwości prowadzenia ksiąg rachunkowych za granicą w ramach wypracowanych struktur, co obniży koszty przedsiębiorstwa i jednocześnie nie narazić się na dodatkowe wydatki będące następstwem zakwestionowania prawidłowości prowadzenia ksiąg? Teoretycznie najprostszym, a zarazem często najtrudniejszym rozwiązaniem, jest użycie do prowadzenia ksiąg odpowiednio skonfigurowanego oprogramowania.

30 kwietnia 2018
Piotr STASZKIEWICZ

W ostatnim artykule wspominaliśmy, że jednostki mogą zastosować nowy standard tak, jak inne nowe standardy – z pełnym podejściem retrospektywnym. O wiele większym zainteresowaniem może cieszyć się zmodyfikowane podejście retrospektywne. Nie można całkowicie zapomnieć o korekcie bilansu otwarcia, niemniej Rada ds. międzynarodowych standardów rachunkowości zgodziła się na znaczną oszczędność czasu i kosztów przy zmianie standardów i wdrożeniu MSSF 16, poprzez ograniczenia w korekcie lat porównywalnych.

24 kwietnia 2018
Justyna CHRZANOWSKA

Kiedy rok temu jeden z naszych kolegów, Radosław OSMÓLSKI, pisał o głównych pułapkach, na jakie można natknąć się przy korzystaniu z zagranicznego systemu księgowego w celu prowadzenia ksiąg rachunkowych polskiego podmiotu (przeczytasz o tym tutaj), mieliśmy już spore doświadczenie zarówno w sferze shadow accounting, jak i w doradztwie dotyczącym rozwiązań systemowych, umożliwiających raportowanie na potrzeby polskiej sprawozdawczości i systemu podatkowego. Z każdym rokiem idziemy jednak dalej, pracujemy z coraz większą ilością zagranicznych systemów finansowo-księgowych i szukamy coraz lepszych rozwiązań dla naszych klientów tak, aby prowadzenie przez nich biznesu w Polsce nie stało się biurokratycznym koszmarem. Dlatego dziś ponownie zajmiemy się tematem nie tylko formy prowadzenia ksiąg rachunkowych, ale też miejsca ich prowadzenia.

23 kwietnia 2018
Piotr STASZKIEWICZ

Ostatnim razem skupiliśmy się na ustaleniu i omówieniu komponentów leasingowych i nieleasingowych oraz na tym, jak dokonać podziału opłat pomiędzy te części kontraktu. W kolejnych artykułach poruszone zostaną tematy związane z modyfikacjami umowy leasingu i opłatami zmiennymi. Otrzymujemy wiele zapytań dotyczących MSSF 16 i kwestii zastosowania nowych regulacji po 1 stycznia 2019 roku, dlatego na początek przyjrzyjmy się kwestii zastosowania  standardu po raz pierwszy.

4 kwietnia 2018
Grzegorz GRACZYK

Każda osoba korzystająca z systemów ERP wie, jak czasochłonną czynnością jest dodawanie dużej ilości danych takich, jak dane kontrahentów. Wraz z początkiem roku  nasz dział IT Consulting wyszedł naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, oferując nową funkcjonalność: możliwość pobierania oraz szybkiej edycji danych kontrahentów na podstawie numeru NIP, wykorzystując API Głównego Urzędu Statycznego. Dzięki integracji z systemem GUS użytkownik ma możliwość  zaoszczędzenia czasu, jak również uniknięcia wielu pomyłek wynikających z ręcznego wpisywania danych.

Newsletter