RSM Poland
Języki

Języki

After hours

RSM WORLD DAY 2017

W tym roku w naszym sieciowym wydarzeniu integracyjno-szkoleniowym wzięło udział 150 uczestników – Pracowników biura poznańskiego, warszawskiego oraz szczecińskiego. Impreza odbyła się w Hotelu Atut w Licheniu Starym.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawych szkoleniach, wspólnie spędzić czas i pobawić się ze sobą podczas wieczornej imprezy z mnóstwem atrakcji, a także wziąć udział w integracji na świeżym powietrzu – bawiliśmy się doskonale, wykonując różnego rodzaju zadania wymagające sprytu, zwinności i umiejętności współpracy w ramach zespołu. RSM World Day 2017 był doskonałą okazją do lepszego poznania współpracowników oraz wymiany opinii i poglądów, na co często brakuje czasu i możliwości w codziennej pracy i natłoku obowiązków.

W tym roku wydarzeniu towarzyszyło hasło „Innowacyjność”. Dla nas innowacją było na przykład to, że połączyliśmy z obchodami RSM World Day dwa wewnętrzne projekty – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego oraz ogłoszenie wyników ligi piłkarzyków RSM. Zwycięzcom wręczyliśmy wyjątkowe nagrody. Tegoroczny RSM World Day był dla nas szczególnie ważny ze względu na obecność naszych nowych koleżanek i kolegów z oddziału szczecińskiego, którzy powiększyli skład RSM Poland po włączeniu w struktury firmy Grupy Doradczo-Księgowej Poncyljusz i Radź.

Wydarzeniu towarzyszyła także akcja CSR-owa przeprowadzona wewnątrz firmy, która zaowocowała zbiórką najpotrzebniejszych produktów dla zwierząt ze Schroniska w Korabiewicach, które prowadzone jest przez Fundację Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!. Nasi pracownicy zorganizowali ponad sto kilogramów żywności, koce, artykuły higieniczne i odzież roboczą, które zawieźliśmy prosto do potrzebujących czworonogów.

Już nie możemy doczekać się kolejnego World Day’a!

rsm_004.jpg
rsm_012.jpg
rsm_033.jpg
rsm_054.jpg
rsm_014.jpg
rsm_065.jpg
rsm_090.jpg
rsm_126.jpg
rsm_150.jpg
rsm_016.jpg
rsm_069.jpg
rsm_151.jpg
rsm_156.jpg
rsm_159.jpg

rsm_210.jpg
rsm_019.jpg
rsm_070.jpg
rsm_152.jpg
rsm_223.jpg
rsm_229.jpg
rsm_245.jpg
rsm_253.jpg
rsm_299.jpg
rsm_309.jpg
rsm_319.jpg
rsm_325.jpg
rsm_329.jpg
rsm_339.jpg
rsm_342.jpg

rsm_347.jpg
rsm_348.jpg
rsm_349.jpg
rsm_378.jpg
rsm_386.jpg
rsm_388.jpg
rsm_389.jpg
rsm_395.jpg
rsm_404.jpg
rsm_410.jpg
rsm_412.jpg

rsm_411.jpg

 

RSM EUROPEAN FOOTBALL TOURNAMENT TURYN 2017 – JESTEŚMY NAJLEPSI NA KONTYNENCIE!

Po zeszłorocznym, niewątpliwie wspaniałym (pod każdym względem!) wydarzeniu, które odbyło się w Warszawie przyszedł czas na kolejne piłkarskie zmagania, tym razem we Włoszech.

Podobnie, jak rok temu, RSM Poland wystawiła do turnieju dwa piłkarskie zespoły: żeński i męski. Poza udziałem w rozgrywkach nasi zawodnicy mogli także przespacerować się pięknymi uliczkami Turynu,   podziwiając jednocześnie niesamowite górskie krajobrazy oraz spędzić czas nad Padem i zwiedzić takie miejsca, jak Muzeum Kinematografii czy Muzeum Egiptu.

Barw naszych drużyn broniły: Ola Dusza, Dominika Gawrońska, Gosia Mejka, Łucja Padrak, Marta Stanosz oraz Magda Wiesztort. Dziewczyny zostawiły na boisku serce i niesamowita energię. Zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, strzelając aż 7 goli Holenderkom, Irlandkom i Dunkom. Ostatecznie jednak musiały uznać przewagę tych ostatnich oraz Norweżek. Należy podkreślić, że Dziewczyny grały w grupie „śmierci”, natomiast Holenderki wraz ze Skandynawkami finalnie znalazły się w pierwszej czwórce całego turnieju. Pozostaje mieć nadzieję, że za rok losowanie grup będzie łaskawsze dla naszych Dziewczyn i będą mogły one rozwinąć skrzydła i powalczyć o strefę medalową.

Z kolei męski zespół grał w składzie: Arek Budkiewicz, Marcin Kawka, Michał Kóska, Piotr Staszkiewicz, Paweł Szmańkowski, Przemek Wojciechowski oraz Leszek Woziński. Pokonali oni – ku zdziwieniu kibiców i obserwatorów – gospodarzy 2-1 oraz Duńczyków 1-0, ulegając w grupie Norwegom 0-2. Walkę w meczach grupowych okupili poważnymi kontuzjami (złamana noga, zbity mięsień uniemożliwiający bieganie), a ich walce towarzyszyły przeziębienie i gorączka. Mimo tych przeciwności stawili się w II rundzie, gdzie kolejno odprawili Hiszpanów, Włochów i – w półfinale – Francuzów, nie tracąc w tych meczach ani jednego gola. W wielkim finale, po wspaniałym i emocjonującym widowisku, musieli uznać przewagę zeszłorocznego triumfatora – drużyny RSM UK, która zwyciężyła w zeszłorocznym turnieju w Warszawie. Nie zmienia to jednak faktu, iż męska drużyna, sięgając po srebrne medale, dokonała największego w historii RSM Poland sportowego osiągnięcia i będzie przez co najmniej rok najlepszą drużyną na kontynencie!

Nagrody wręczone zostały na stadionie Juventusu Turyn. Dodatkowe wyróżnienie otrzymał Piotr Staszkiewicz, którego uznano najlepszym bramkarzem turnieju!

turyn_1.jpg

turyn_2.jpg

turyn_3.jpg

turyn_5.jpg

turyn_4.jpg

turyn_6.jpg

turyn_8.jpg

 

Wielki sukces „Złotych Strzał” w Poland Business Run 2017

W tym roku poznańska edycja Poland Business Run 2017 zgromadziła na starcie 600 drużyn, czyli łącznie 3.000 biegaczy. W Poznaniu pobito rekord w skali kraju jeżeli chodzi o szybkość zarejestrowania wszystkich drużyn – już po 33 minutach zgłosiły się wszystkie startujące ekipy. Z roku na rok poziom się podnosi – poza takimi drużynami, w których startują weterani maratonów i biegów typu „Iron Man”, coraz więcej jest także amatorów trenujących całorocznie. To widać po naprawdę niezłych wynikach! W tym roku organizatorzy stanęli ponownie na wysokości zadania – zaplanowali bardzo atrakcyjną trasę prowadzącą przez Ostrów Tumski, świetnie przygotowali do zawodów campus Politechniki Poznańskiej i udało im się stworzyć podczas całego biegu fantastyczną atmosferę – mimo, że już na ostatniej, piątej zmianie w sztafetach zaczęło delikatnie padać.

Co ciekawe, do występu w barwach RSM Poland (jako „Złote Strzały”) udało się namówić tych, którzy w regularnym bieganiu dopiero debiutują, a którzy poradzili sobie wyśmienicie. Dodatkowa adrenalina spowodowała, że wynik okazał się lepszy od spodziewanego. Dystans 3,5 km przebiegliśmy łącznie w czasie 1:38:56, co dało nam 478. miejsce (założyliśmy sobie, że postaramy się nie przekroczyć 1:40:00 i udało się!!!), w składzie: Arek Gellert (18:33), Asia Grocholewska (20:59), Lidka Krystman (20:34), Monia Witkowska (21:05) i Przemek Powierza (17:45).

Za rok będziemy wprawdzie starsi, ale kto wie – może jednak jeszcze szybsi? Jeżeli tylko uda się znaleźć w sobie dość motywacji i potrenować w zimowym sezonie, to postępy mogą być bardzo obiecujące.

Dziękujemy wszystkim, którzy kibicowali – zabawa była niesamowita. Na koniec najważniejsza informacja – dzięki uczestnictwu w tym biegu zebraliśmy dla 3 niepełnosprawnych osób łącznie prawie 212.000 zł!!!

rsm_pbr.jpg

 

WIGILIA 2016

Tegoroczne spotkania wigilijne zorganizowaliśmy w naszych biurach w Poznaniu i Warszawie, wykorzystując w pełni atuty naszych większych, nowoczesnych powierzchni. Dzięki temu atmosfera imprezy bożonarodzeniowej sprzyjała zarówno ciepłym życzeniom, jak i podsumowaniom mijającego roku.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o wsparciu tych, którzy w okresie świąteczno-noworocznym naszej pomocy potrzebują najbardziej. O szczegółach więcej w zakładce CSR http://www.rsmpoland.pl/pl/razem-mozemy-wiecej.

wigilia_rsm_poland_2016

wigilia_rsm_poland_2016

wigilia_rsm_poland_2016

 

RSM World day 2016

Tegoroczny RSM World Day świętowaliśmy w gronie blisko 100 pracowników z naszych biur w Poznaniu i Warszawie w przepięknej okolicy ośrodka jeździeckiego położonego na obrzeżach Łodzi, na terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.

Dwudniowa impreza szkoleniowo integracyjna była świetną okazją do wymiany doświadczeń i wspólnego spędzenia tego wyjątkowego dla nas święta.

Każda impreza firmowa to dla nas nie tylko okazja do wspólnej zabawy i integracji, ale także do wsparcia tych, którzy tej pomocy potrzebują. Podczas tegorocznego RSM World Day pracownicy RSM Poland zorganizowali zbiórkę dla Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Opieki Paliatywnej “Hospicjum Domowe” https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1336434523063981&id=120047954702650
 

 

RSM EUROPEAN FOOTBALL TOURNAMENT 2016 W WARSZAWIE

 

W dniach 3-4 września w Warszawie, jako organizator tegorocznego RSM European Football Tournament, RSM Poland miała przyjemność gościć blisko 350 zawodników i kibiców RSM z Belgii, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Luksemburga, Niemiec, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Włoch, którzy poprzez niesamowity doping i walkę fair play dostarczyli wszystkim uczestnikom niesamowitych emocji.

Rozegrane zostały 82 mecze, 48 w grupie męskiej i 34 w grupie żeńskiej. Oficjalne wyniki turnieju są następujące:

Turniej męski:

1 miejsce - RSM UK Men

2 miejsce - RSM NL 1

3 miejsce - Germany 1

KRÓL STRZELCÓW: STEVE GROGAN – RSM UK – 10 GOLI

Turniej żeński:

1 miejsce - Norway 1

2 miejsce - Iron Ladies (Denmark)

3 miejsce - RSM UK Ladies

KRÓLOWA STRZELCÓW: HELENE WALLE – NORWAY 1 – 26 GOLI

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

football1.jpg

football2.jpg

football3.jpg

football4.jpg

football5.jpg

Pełną fotorelację z turnieju i gali znaleźć można na naszym profilu na Facebooku pod adresem:https://www.facebook.com/RSMpoland/photos/?tab=album&album_id=1195400013845361

 

ZGRUPOWANIE PRZED TURNIEJEM RSM EUROPEAN FOOTBALL TOURNAMENT 2016!

W dniach 26-27 sierpnia 2016 roku, na tydzień przed turniejem piłkarskim biur RSM z całej Europy, którego w tym roku jesteśmy gospodarzem, pięcioro naszych zawodników dokonało w ramach przygotowania kondycyjnego przejścia Beskidu Śląskiego wokół jego najwyższego szczytu, Skrzycznego 1257 m n.p.m.

Aleksandra Dusza (Payroll), Arkadiusz Budkiewicz (DPKR) oraz Łucja Padrak, Mateusz Lemańczyk i Piotr Staszkiewicz (wszyscy z Działu Audytu) wyruszyli skoro świt z Poznania i Warszawy, by o 11:00 zameldować się w Szczyrku i rozpocząć marsz mający na celu nie tylko poprawienie kondycji przed turniejem, ale także integrację wewnątrz interdyscyplinarnego zespołu.

W trakcie pierwszego dnia wędrówki prowadzącej przez Skrzyczne, Przełęcz Salmopolską, Kotarz, Przełęcz Karkoszczonkę do schroniska Klimczok uczestnicy pokonali blisko 22 km górzystym terenem, gdzie nie brakowało stromych podejść i chwil zwątpienia. Niemniej jednak współpraca w zespole, wzajemne wspieranie się i strategiczne dyskusje pozwoliły naszym zawodnikom osiągnąć cel chwilę przed zachodem słońca.

Dalszy ciąg „zaprawy kondycyjnej” rozpoczął się następnego dnia od wbiegnięcia na Klimczok 1117 m n.p.m. o wschodzie słońca (6:00!), zejścia do bazy, śniadania i kolejnych 8 km przez Magurę w kierunku miasta. Nasi reprezentanci pokonali łącznie ponad 30 km, mierząc się ze stromymi podejściami, kamienistymi szlakami w korytach rzek oraz towarzyszącym im w obu dniach upałem. Zmęczeni, ale radośni, wrócili pozytywnie nastawieni do nadchodzącego turnieju oraz gotowi na kolejne podobne „wypady” integracyjne.

Może przygotowanie do RSM European Football Tournament 2016 okaże się początkiem reaktywacji nieformalnego „Mountain Desk” w RSM?

szczyrk1.jpg

szczyrk2.jpg

szczyrk3.jpg

 

MAJÓWKA RSM POLAND 2016

13 maja w hotelu Wityng w Mikorzynie odbyła się Majówka RSM Poland – spotkanie integracyjne dla blisko 140 osobowego Zespołu naszych pracowników z biur w Warszawie i Poznaniu.

Pizza z pieca opalanego drewnem to powrót do korzeni i kulinarny kanon. A pizza z własnoręcznie wybudowanego pieca opalanego drewnem zdobytym w wymagających zręczności, pomysłowości i poczucia humoru konkursach? To główna atrakcja naszej Majówki! Walczyliśmy dzielnie nie tylko o drewno, ale i składniki do wypieczenia najładniejszej i najsmaczniejszej tradycyjnej włoskiej pizzy. Było aktywnie, wesoło i co najważniejsze – integracyjnie. Dzień zakończyliśmy uroczystą kolacją i imprezą taneczną z muzyką na żywo.

majowka_1.jpg

majowka_2.jpg

majowka_3.jpg

 

RSM WORLD DAY 2015 - mnóstwo atrakcji

Tegoroczny RSM World Day był dla naszej firmy wyjątkowy – pierwszy raz świętowaliśmy pod nowym logo, które przyjęliśmy w związku z globalnym rebrandingiem sieci RSM International. Zmianę nazwy oraz nową identyfikację wizualną uczciliśmy ponad setką pracowników z biur w Poznaniu i Warszawie, a udanej integracji, pod czujnym okiem Teamformacji, sprzyjały przepiękne okolice Jeziora Powidzkiego.

 

rsm_wd_2015_1.jpg

rsm_wd_2015_2.jpg

 

Poznań Business Run 2015

Poland Business Run, jedyny w swoim rodzaju bieg biznesowy w Polsce, 6 września zawitał w 6 największych miastach – Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. W samym Poznaniu zgromadził ponad 3000 uczestników, czyli bisko 600 drużyn. Pracownicy poznańskich firm i korporacji po raz kolejny pobiegli, aby wesprzeć podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Drużyna RSM Poland – w składzie: Szymon Karczewski, Łucja Padrak, Leszek Woziński, Arkadiusz Budkiewicz i Paweł Szmańkowski – zajęła 299. miejsce w klasyfikacji generalnej, osiągając rezultat 01:28:42. Uczestnikom Poznań Business Run udało się w tegorocznym biegu zebrać blisko 200 000 zł, które zostaną przekazane na cele charytatywne. Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronie: http://poznanbusinessrun.pl/.

BusinessRun2015_1.JPG

BusinessRun2015_2.JPG

 

Firmowy Klub Podróżnika

Cytując autora Podróży z Herodotem, Ryszarda Kapuścińskiego, powiemy, że podróż nie kończy się, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca.

W Klubie Podróżnika RSM Poland chcemy tę pamięć o podróżach przedłużać, wrażeniami z dalszych i bliższych wypraw dzieląc się ze współpracownikami. Spotykamy się co dwa miesiące. Każdy chętny prezentuje zdjęcia ze swojej ostatniej eskapady, opowiada ciekawe lub zabawne anegdoty. Dyskutujemy o zwyczajach, kulturze i wszystkim innym, co w odwiedzanych przez nas miejscach warte było szczególnej uwagi. Nasze sesje ubarwiamy muzyką z danego regionu, chętnie próbujemy też lokalnych przysmaków. Jak mówią nasi firmowi podróżnicy, the sky is the limit :) Z każdego spotkania wychodzimy bogatsi o wiedzę i praktyczne wskazówki, których nie sposób wyczytać z najlepszego przewodnika…

RSM_Traveler_Club.jpg

 

Wigilia 2014

Tegoroczne spotkanie wigilijne było wyjątkowe przede wszystkim z dwóch powodów – po raz pierwszy zorganizowaliśmy je na wyjeździe i pierwszy raz wspólnie dla pracowników z biur w Poznaniu i w Warszawie. Blisko 90 osób spotkało się w hotelu Atut w Licheniu Starym, gdzie świętowaliśmy razem przy tradycyjnej kolacji. Nie zabrakło barszczu, pierogów, karpia czy makowców. Prawdziwą atrakcją wieczoru były pokazy akrobatów (podziwialiśmy występy duetu męskiego oraz solisty z sześcianem) a także magiczne sztuczki znanego z telewizji i internetowego show Y (Igreka).

wigilia_2014_1.JPG

wigilia_2014_2.JPG

wigilia_2014_3.JPG

wigilia_2014_4.JPG

 

RSM World Day 2014

Tegoroczny RSM World Day był dla naszej firmy wyjątkowy z powodu 50. jubileuszu RSM. Mieliśmy okazję świętować ponad setką pracowników z biur w Poznaniu i Warszawie w przepięknych okolicach nad jeziorem – w Ślesinie.  

Dwudniowa impreza szkoleniowo integracyjna była świetną okazją do wymiany doświadczeń i wspólnego spędzenia tego wyjątkowego dla nas święta. Dzięki temu staliśmy się jeszcze bardziej zgranym zespołem, co z pewnością zaowocuje jeszcze lepszą współpracą i wyższą jakością dla naszych Klientów.

RSMWD2014.jpg

 

Poznań Business Run 2014

14 września dwa zespoły RSM Poland, czyli razem 10 osób, wystartowały w kolejnej edycji Poznań Business Run – biegu sztafetowego organizowanego w celu pomocy najbardziej potrzebującym. W tym roku na starcie pojawiło się aż 600 drużyn, czyli 3 000 uczestników, którzy dzięki swojemu wysiłkowi zdołali zgromadzić ponad 207 000 zł na cele charytatywne. RSM Poland zajęło w poznańskiej edycji wysokie 24. miejsce i drugie miejsce wśród firm doradczych i audytorskich.

BusinessRun2014.jpg

 

Gdy piłka jest jedna, a bramki są dwie

6 września odbył się w Dusseldorfie kolejny turniej piłkarski organizowany przez RSM. W turnieju wzięło udział ponad 220 piłkarzy i piłkarek, których wspierało ponad 100 kibiców. 31 drużyn (24 męskie i 7 żeńskich) z 12 krajów rozegrało łączenie 88 meczy, w których strzelono 432 bramki (4,9 bramki na mecz!). Wypito ponad 600 litrów wody, zjedzono ok. 250 jabłek oraz 30 kg spaghetti – wszystko przy wysłuchaniu 114 piosenek.

RSM Poland wystawiła w zawodach 8-osobową drużynę męską. Choć w tym roku puchar nie trafił do naszych rąk, nie tracimy nadziei, licząc na wyjście z grupy w przyszłorocznej edycji.

piłka.jpg

 

Wigilia 2013

Tegoroczne spotkanie wigilijne zorganizowaliśmy w niezwykłym miejscu na mapie Poznania – w SPOT., przy ulicy Dolna Wilda 87. Jak zwykle frekwencja dopisała i świętowaliśmy w gronie ponad 70 osób. Po tradycyjnej kolacji przyszedł czas na mniej konwencjonalne atrakcje wieczoru – mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie sushi a także oglądać występ komika Szymona Łątkowskiego.

wigilia_2013.JPG

 

Poznań Business Run 2013

Aż dwie reprezentacje RSM Poland, liczące razem 10 osób, wzięły udział w charytatywnym biegu Poznań Business Run, który odbył się 15 września. Bieg poświęcony był Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty” i na konto tej fundacji trafią pieniądze zebrane podczas imprezy. Jedna z naszych załóg zajęła imponujące 13. miejsce, wyprzedzając 337 zespołów. Wynik tego biegu zapewnił RSM Poland pierwsze miejsce wśród firm audytorskich i konsultingowych.

BusinessRun2013.JPG

 

RSM World Day 2013

RSM World Day jest świętem naszych wspólnych, globalnych wartości – oddania pierwszeństwa potrzebom Klientów, budowania bliskich osobistych relacji i zrozumienia, tak z Klientami, jak i między naszymi kolegami w całej sieci RSM.

12 września 2013 roku, tym razem w Dolsku, świętowaliśmy naszą wspólna wizję „Connected for Success”. W imprezie RSM World Day wzięło udział blisko 100 pracowników z naszych biur w Warszawie i Poznaniu.

Poza wymianą wiedzy i doświadczeń, budowaliśmy wzajemne relacje, zaufanie i po prostu świetnie się bawiliśmy. W tym szczególnym dniu nie zabrakło wrażeń – były pokazy barmańskie, występy akrobatyczne, a co odważniejsi z nas mogli spróbować chodzenia po rozżarzonych węglach czy połykania i plucia ogniem! 

RSMWD2013_1.jpg

RSMWD2013_2.jpg

 

Wigilia 2012

W tym roku na kolacji wigilijnej zagościliśmy w Restauracji Villa Magnolia, mieszczącej się przy ulicy Głogowskiej 40. Pomimo tego, że koniec roku to gorący i nadzwyczaj pracowity okres w naszej branży, udało nam się spotkać w gronie ponad 70 osób! Klasycystyczne wnętrza i smaki tradycyjnej kuchni polskiej wprowadziły nas wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój. Wisienką na torcie tego wieczoru były niesamowite pokazy znanych z programu Mam Talent – Ani Filipowskiej oraz duetu Pitzo & Polssky.

wigilia_2012.jpg